Rytmické nástroje

Každý žák je jiný – někoho baví víc matematika, jiného tělocvik nebo hudební výchova. V sedmých třídách jsme v průběhu tří posledních týdnů při hudební výchově uskutečnili projekt nazvaný Vyrob si svůj rytmický hudební nástroj. Děti nejprve připravily písemnou a výtvarnou dokumentaci včetně seznamu materiálu a postupu výroby a poté doma vyrobily. To však byl jen začátek. Ve škole museli všichni postupně svůj nástroj představit ostatním. Vznikla tak celá řada funkčních a velmi originálních výrobků, které si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Unikátní zvuk a souhru v celém kolektivu třídy jsme vyzkoušeli na romské písni Jablíčko, kterou jsme s dětmi pro tento účel opatřili i českým textem. Jako materiál k výrobě posloužily například vyřazené hračky, různé plastové a kovové nádobky, jako náplň zase korálky, kuličky, luštěniny nebo kamínky. Děti rozvíjely svou fantazii, řemeslnou zručnost a v neposlední řadě i spolupráci se členy rodiny. Děkujeme všem ochotným rodičům a prarodičům, kteří žákům pomohli se složitějšími úkony. Také zážitek při společně ztvárněné písni stál určitě za to.