3. A – projekt – Podzimní svátky

Příprava projektu Halloween – dušičky začala už před podzimními prázdninami výrobou svícnů. Přijít po dnech odpočinku do školy v různých kostýmech bylo pro většinu dětí velkou výzvou. K zpestření zahájení projektu dopomohlo i s fantazií nachystané pohoštění na halloweenskou oslavu. Na té nemohly chybět, kromě našich dětí, vydlabané dýně, světýlka svícnů, nápadité kostýmy a hlavně hry a písničky. Téma podzimu a uctívání památky předků se pak různě prolínalo vyučováním po celý týden. Nelze nepřipomenout i zajímavou besedu v místní kuklenské knihovně. Děti si vyzkoušely, jak lze vytvořit strašidelný příběh podle vlastní volby z nabídky pokračování děje a hlavně si každý vytáhl z čarodějné nádoby věštbu. Jedna věštba byla o tom, že pokud se v pátek oblečeme do něčeho zeleného, bude nás čekat mnoho lásky a štěstí. Proto je už asi všem jasné, proč projekt ukončujeme v zeleném!

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny