6. A na festivalu Ekotopfilm

http://www.ekotopfilmfestival.cz/

V pátek 12. 5. 2017 jsme navštívili Univerzitu Hradec Králové, kde se konal Ekotopfilm, festival dokumentárních filmů s ekologickou tematikou.

Když jsme k univerzitě přišli, překvapila mě její velikost a nemohla jsem pochopit, jak může být nějaká škola tak velká. Potom jsme šli na školní zahradu, ze které jsme viděli na Studijní a vědeckou knihovnu. Na zahradě byla různá stanoviště, kde bylo možné si vyzkoušet např. třídit odpad. Bylo tam i mobilní planetárium, do kterého jsme po skončení filmů šli, ale nejvíce se mi líbilo stanoviště, kde jsme si mohli zkusit napsat nějaké slovo v japonštině se štětci, které jsou k tomu určené.

Po chvilce jsme se podívali i do školy, kde nám paní učitelka ukázala různé učebny. Škola se mi moc líbila. V aule, kde to vypadalo jako v kině, jsme si pouštěli filmy o ekologii a mohli jsme vyhrát nějaké ceny. Filmy mě zaujaly a mnoho z toho jsem poznala poprvé právě v ten pátek.

Po filmech jsme se podívali do mobilního planetária a pak jsme vyrazili zpět do školy. Moc se mi tam líbilo a dozvěděla jsem se i nové věci.

Eliška Doležalová

V pátek 12. 5. 2017 se uskutečnil Ekotopfilm, což je festival dokumentárních filmů s ekologickou tematikou. Jezdí všude po celé naší republice. U nás v Hradci se tento program uskutečnil na univerzitě v ulici Hradecká.

Byla tam spousta aktivit, naoř. házení míčků do správných přihrádek nebo třídění odpadků.

Kolem 10. hodiny jsme se podívaly na filmy. Byl tam film o chlapci, který musel pracovat na skládce, protože tam, kde bydlela jeho rodina, všechno shořelo.

Na konci jsme byli v mobilním planetáriu. Bylo to dobré.

Tomáš Košťál

Festival se konal v pátek 12. 5. 2017 na Univerzitě Hradec Králové. Venku před univerzitou se konaly různé hry, např. jsme si mohli zkusit, jak správně třídit odpad, namalovat japonský znak nebo zhlédnout krátký filmeček v planetáriu.

Uvnitř na univerzitě to bylo také moc pěkné. Viděli jsme, jak vypadá třída. V sále jsme se podívali na několik krátkých filmů a mohli jsme vyhrát cenu.

Všem se nám tam líbilo. Doporučuji.

Lucie Peikerová

Mé dojmy z univerzity byly velké. Moc se mně tam líbilo. Byly tam popelnice, ve kterých se dalo odpočívat a mohli jste si v nich nabít mobil. Čekal jsem, že tam bude nuda, ale nebyla. Bylo mi tam fajn a chtěl bych se tam podívat znovu.

Daniel Tyrych

V pátek 12. 5. 2017 po 1. vyučovací hodině jsme vyjeli trolejbusem k muzeu. Dál jsme šli okolo Jiráskových sadů k Univerzitě Hradec Králové. Byly tam pro nás připraveny stánky, kde jsme mohli zkusit stavět velké puzzle, třídit různé věci jako třeba sklo nebo starý telefon. Ale asi nejvíc mě bavilo vyprávění pána z mobilního planetária o vesmíru.

Poté, co jsme obešli všechny stánky, jsme se podívali na univerzitu a posadili jsme se do velké auly s křesly jako v kině. Na obrazovce byl pes s hřívou a pod psem bylo napsáno „Dochází nám herci.“ Filmy byly o třídění a o ohrožených zvířatech.

Nakonec jsme šli do mobilního planetária, na stromě ve stanu se promítala noční obloha.

Všem se nám výlet na Ekotopfilm líbil.

Eliška Lexová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny