Archeopark Všestary 6. A

  • Úvod
  • Archeopark Všestary 6. A

Výuku dějepisu trochu jinak jsme si vyzkoušeli v pondělí 15. 10. v Archeoparku ve Všestarech. A stálo to opravdu za to.
Na několika videích jsme viděli, jak lidé v pravěku opracovávali kámen a vyráběli první nástroje a zbraně, stavěli domy, vyráběli nádoby z hlíny, obdělávali pole, a kde si ukládali vypěstované obilí. Pozdější nástroje a zbraně byly vyráběny z bronzu a nakonec ze železa. Nejlepší na tom bylo, že jsme si většinu předmětů mohli osahat a pořádně si je prohlédnout.
V další části expozice jsme viděli výjevy ze života pravěkých lidí, jak bydleli, pohřbívali své zemřelé a podobně.
Nejvíce se nám líbily venkovní prostory. Vyzkoušeli jsme si tam několik činností. Lovem bychom se asi neuživili, to jsme si ověřili při házení oštěpem do terče. Lépe nám šlo sekání dřeva, ruční broušení kamene, mletí obilí nebo obdělávání půdy pomocí primitivních dřevěných nástrojů. Nahlédli jsme do několika typů domů, které v minulosti lidé obývali. Obdivovali jsme jejich šikovnost, co všechno dokázali postavit a vyrobit za primitivních podmínek.
Program byl velice zajímavý a čas rychle ubíhal. Abychom stihli plánovaný odjezd vlaku, museli jsme si potom pospíšit. Takže celou exkurzi jsme završili „indiánským během“ na nádraží. A jako by to nestačilo, ještě to vylepšil jeden z žáčků, který si v Archeoparku zapomněl batoh a bundu a musel se pro ně vrátit. Ještě že jen kousek. Naštěstí všechno dobře dopadlo, vlak jsme stihli a zůstala nám spousta skvělých zážitků.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny