Barevný volejbal ve sportovní hale

V únoru se ve sportovní hale konala velká akce pro chlapce a děvčata z 1. – 6. tříd – turnaj hradeckých škol v barevném minivolejbalu. Zúčastnili se ho členové sportovního volejbalového kroužku ZŠ a byli úspěšní. Družstvo žlutého volejbalu ve složení David Podroužek, Tomáš Kůžel a Ondřej Šolar obsadilo 1. místo ze sedmi družstev a Nela Hrudková a Lucie Peikerová 3. místo. Oranžoví ve složení Tereza Šolarová a Lenka Peikerová 2. místo, Adéla Hrudková a Adam Černý 3. místo. V červeném volejbalu byli Tomáš Vosyka a Jaromír Špaček druzí. 2. místo vybojovali i „modří“ – Vojtěch Podroužek, Karel Ponča a Jan Bednář. Poděkování patří i rozhodčím, žákům devátých tříd, kteří zvládli rozhodování na výbornou.

Volejbalový kroužek je v průběhu roku otevřen pro všechny zájemce, kteří se rozhodnou začít s tímto tradičním sportem. Stačí přijít každý čtvrtek ve cvičebním úboru do sportovní haly a přihlásit se. Nikdo nemusí mít obavy , že trénink nezvládne. Hraje se s odlehčeným míčem a zjednodušenými pravidly většinou ve dvojicích nebo trojicích. Součástí tréninku je kondiční průprava, zaměřená na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti a dovedností s míčem. Při turnaji má každé družstvo svoji kategorii a ze zvyšováním věku se zpřísňují pravidla. Žlutý volejbal je určen pro 1. a 2. třídu, oranžový pro 2. a 3. třídu, červený pro 3. a 4. třídu, zelený pro 4. a 5. třídu a modrý pro 5. a 6. třídu. Žlutí hrají pouze přehazovanou, oranžoví míč chytají a odbíjejí. Postupně se přidává i podání či odbití „bagrem“ a modří už hrají podle pravidel klasického volejbalu, ale ve třech a menším hřišti. Festival barevného volejbalu je soutěž, kterou pořádá celoročně Český volejbalový svaz pro sportovní oddíly. Několik festivalů pořádá v průběhu roku i hradecká TJ Slavia, kuklenské děti se soutěže rovněž zúčastňují a mohou si tak porovnat výkonnost se svými vrstevníky.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny