Projekt Mikuláš

Jak to s tím Mikulášem vlastně je? Ano, 5.prosince navštěvuje děti, je laskavý a velkorysý a rozdává mlsánky dětem. Sice s ním přichází čert a slídí po zlobidlech, která by vzal na převýchovu do pekla, ale anděl to vždycky nějak vyžehlí… Jenže „Proč?“. Naši druháčci pátrali a to tak, že hodně četli a četli, až se to dozvěděli. Sice to bylo náročné, protože čert jim do materiálů o Mikulášovi zamíchal i vtípky, které s Mikulášem vůbec nesouvisely, ale aspoň byla větší legrace. Potom museli žáci zjistit, kolik toho za večer musí Mikuláš našlapat, než všechny obdaruje. Plnili ještě mnoho dalších úkolů, když se na chodbě školy ozval řinčivý zvuk pekelného řetězu. Tak honem zopakovat nějakou tu říkanku k vykoupení ze spárů čertiska, a pak už uhlídat srdíčko v hrudi, aby strachy neuteklo. Hurá. Nikoho čert neodnesl. Teď už jen zbývá slupnout oběd a s vervou do reje na odpolední čertovskou diskotéku.