Code of Hour

Dne 12. 12. 2016 na naší škole proběhla Code of Hour neboli Hodina kódu, kterou moderovala Alena Poživilová ze společnosti Microsoft. Spočívala v jednoduchém sestavování bloků kódu do nějakého programu. Aby to nebylo tak suché, tak celé programování je postaveno na hře MineCraft. Žáci pomocí sestavování jednotlivých bloků s příkazy sestavili jednoduché prográmky, kterými měli za úkol rozpohybovat postavičky a pomocí nich např. ostříhat ovce, postavit cestu, zasadit květiny, aj.

Této akce se zúčastnili žáci sedmých a osmých ročníků. Některé to nadchlo natolik, že si tuto „hru“ vyzkoušeli i doma a dokonce se pustili i do složitějších programů.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny