Dej si banán

Příběh banánu

V pondělí 19. prosince se nám u školy podařilo „vysázet“ banánovník. Zapojili jsme se tím do akce „Příběh banánu“. Na strom u školy jsme zavěsili papírové banány s odkazy na interaktivní webové stránky, které informují o pěstování banánů a o pracovních podmínkách jejich pěstitelů. Naše dílo jsme nafotili a rozeslali o tom tiskovou zprávu do médií. Čtyři z nich nám potvrdily, že naši zprávu otisknou – Hradecký deník, Hradečák (v lednu), Radnice (v lednu) a 5+2.

Podařilo se nám úspěšně oslovit i mnoho dospělých, především rodiče, kteří se v úterý večer přišli podívat na Vánoční koncert pořádaný naší školou. Žáci z řídící fairtradové skupiny je při jejich příchodu oslovovali, trhali a rozdávali jim banány a odpovídali na případné dotazy. Nezbyl ani jeden kousek tohoto oblíbeného tropického ovoce.

Můžete se podívat na několik fotografií z přípravy banánovníku a oskenovaný článek z Hradeckého deníku, který vyšel 21. 12., případně je zde k dispozici hypertextový odkaz v Hradeckém deníku.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny