Den Země 6. A v Jaroměři

• Den Země 6. A v Jaroměři

6. ročník – Den Země v Záchranné stanici volně žijících živočichů v Jaroměři

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 jsme navštívili Záchrannou stanici volně žijících živočichů v Jaroměři.

Překvapilo mě, že čápi nelétají do teplých krajin přes moře, ale musí létat přes souš. Mají tam také osla, který není v žádném výběhu, ale mohl být na volném prostranství záchranné stanice. Mohli jsme si ho pohladit. Bylo tam mnoho ptáků a ptáčků s různými zraněními, ale někteří tam byli už na doživotí.

Ale nejvíce mě zaujala straka, která uměla mluvit i volat na psa. Mají tam také polární lišku, která má černou krátkou srst, když je teplo. Zaujalo mě to také proto, že to není živočich volně žijící v ČR.

Tereza Krtková, 6. A

V záchranné stanici se mi nejvíce líbila polární liška, která zrovna shazovala kožich, takže měla celý výběh plný bílých chomáčků chlupů.

Hodně mě překvapilo, že čápi nemohou létat přes moře, jelikož využívají teplý vzduch, který nad mořem není. Celou cestu by museli mávat křídly, na což nemají dost síly.

Pobavil mě tam osel, ke kterému se všichni hned vrhli a hladili ho, až se naštval.

Skoro všichni se smála, když na nás mluvila straka a smála se nám.

Eliška Rosůlková, 6. A

Do Jaroměře jsme jeli luxusním vlakem. Obdivovala jsem lišku polární a oslíka. Nejvíc se mi líbilo, že Eliška N. za běhu snědla dortík.

Kristýna Findejsová, 6. A

Výlet do Jaroměře

Líbil se mi osel.
Bylo zajímavý, že nás pes se jmenuje stejně jako jejich pes.
Dozvěděla jsem se, že čápi nelítají přes moře.
Nelíbila se mi zima.
Na záchodě v cukrárně měli vtipné plakáty.
Nelíbilo se mi. že kvůli palmovému oleji trpí orangutani.

Eliška Lexová, 6.A