Den Země 7.B v Jaroměři

Jaro je název ročního období, ale také záchranné stanice pro volně žijící poraněné živočichy v Jaroměři. Působnost této důležité organizace je po celém Královéhradeckém kraji.

I když počasí v této části dubna příliš jarní nebylo, vydali jsme se do Jaroměře potěšit zvířata, která měla v životě smůlu, nějakými dobrotami. Odměnou nám bylo poutavé vyprávění o osudech jednotlivých pacientů a kontakt s nimi. Zrovna při naší návštěvě proběhlo vyšetření mláděte divokého prasete, které nějaký jiný živočich pokousal v lese. S čuníkem to dopadlo dobře, bude brzy vrácen zpět do přírody, ale jsou tu i zvířata, která se kvůli trvalému postižení nebo „ochočenosti“ vrátit nemohou…

Mnoho zajímavého jsme se také dozvěděli o kácení deštných pralesů kvůli pěstování palem olejných a o tom, jak svým chováním při nakupování v Evropě můžeme prospět orangutanům a jiným živočichům v jihovýchodní Asii, Africe i jižní Americe, kteří ztrácejí svůj domov.

Na pěší vycházce jsme si prohlédli historické centrum města. Chvílemi jsme si připadali jako polárníci, ale naštěstí „všichni účastníci expedice přežili“…

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny