EnergyLandia Krakow (Zahraniční zájezd do Polska)

Aby to nebylo líto těm starším, tak letošní Den dětí pro druhostupňové žáky a některé páťáky jsme se rozhodli strávit v Polsku. Už v říjnu se rychle obsadil celý autobus pro 47 žáků naší školy. V pondělí 5. 6. v 6.30 přesně jsme vyrazili tentokrát na opačnou stranu – směr východ. Cesta přes Olomouc, Ostravu, Český Těšín a dále do Polska byla dlouhá. Přes původní nepříznivou předpověď počasí nás v cíli přivítalo sluníčko. Krakov je druhé největší polské město a metropole Malopolského vojvodství a v roce 1978 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Leží na řece Visle. My jsme zde navštívili historickou rezidenci polských králů s hradem Wawelem a katedrálou, která se nachází na opevněném Wawelském návrší nad Vislou. Malebnými uličkami kolem Jagellonské univerzity z roku 1364 jsme došli až na Krakovský rynek. Po hodinovém kochání se historickým náměstím a občerstvením jsme zamířili za nákupy do Krakovské galerie. Již ve večerních hodinách nás autobus převezl do penzionu na nocleh. Druhý den po vydatné snídani jsme dorazili po půl desáté před brány Energylandie – zábavného parku pro děti i dospělé. Teploměr vyskočil ještě výš na celých 32 stupňů, takže nejčastěji jsme pobývali a řádili na vodních atrakcích nebo jsme se osvěžovali pod houbičkami s mlhou. Určitě se všem nejvíce líbilo na startu Formule1 nebo na banánu – na horské dráze, která ve výšce končí a zase jedete pozpátku. Ti starší se vyřádili hlavně v extrémní zóně, ti mladší snad všude. Prostě všichni se dobře bavili a domů se vraceli spokojení.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny