Exkurze 7.B

Nejen prací živ je člověk

Moderní vyučování nemusí vždy nutně probíhat v lavicích, tím spíš, když ještě v září báječně hřeje slunce. To v rozumné míře ve spojení s vodou a čerstvým vzduchem prospívá zdraví, a tak nás napadlo, že toho využijeme.

Žáci 7. ročníku se v pátek učili celý den venku. Tento projekt začal nevšední exkurzí v zooparku ve Stěžerách. Paní majitelka trpělivě odpovídala na zvídavé dotazy a sama měla také připravenu spoustu otázek. „Nehladit a nekrmit“ – heslo většiny ostatních ZOO – tady rozhodně neplatilo, a tak se děti mohly dotýkat velblouda, lamy, velké želvy i většiny dalších zvířat. Mnozí viděli klokana tak zblízka vůbec poprvé a překvapilo nás i to, jaký je lenoch.

Po svačině následovaly hodiny plné aktivit, zaměřených na zlepšování vzájemných vztahů mezi vrstevníky. Prevence je vždy lepší, než složité řešení nějakého skutečného problému.

Povzbudit kamaráda, poradit mu a pomoct se rozhodně vyplatí. Teprve když všichni podle svých sil a za pomoci ostatních danou disciplínu splní, přichází zasloužená odměna. Jednotlivé získané předměty pak dětem usnadnily založení táboráku. Při něm se za doprovodu kytary opakovaly písně ze 6. třídy a opeklo se něco dobrého.

Žáci malovali olejovými barvami na dřevo skutečný totem, křídami na beton mandalu, hráli stolní tenis, badminton, otužovali se, jezdili štafetu na koloběžkách, luštila se křížovka zaměřená na připomenutí společných zážitků z předchozího ročníku… A právě tajenka křížovky byla stejná jako název tohoto textu.

Akce se vydařila i díky krásnému počasí. Odpočatí, vypovídaní a vysportovaní se s daleko větší chutí vracíme ke svým tradičním školním povinnostem.

Věra Slavíčková

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny