Exkurze 7. ročníků – Praha

• Exkurze 7. ročníků – Praha

Výprava do historického centra našeho hlavního města měla za cíl především doplnit učivo různých předmětů, ale také žákům přiblížit přímo na místě, kudy kráčela česká historie.

Paní průvodkyně odborně, ale i s humorem a nadsázkou upozorňovala na rozmanité souvislosti. V jejím vyprávění ožily dávné legendy i proroctví a občas to bylo docela strašidelné.

A tak nám nezbývá než si přát, aby se více neporouchal největší pražský zvon, aby se nemuseli probouzet ze spánku blaničtí rytíři a aby se ani česká svatováclavská koruna nedostala do nepovolaných rukou, které by ji nasadily na hlavu, na kterou nepatří.

Podle prázdné žerdi jsme poznali, že je pan prezident mimo republiku, na vlastní oči jsme viděli a na vlastní zkušenost pocítili bezpečnostní opatření, která byla v prostorách nejrozsáhlejšího světového hradu přijata nedávno.

Program byl nabitý a běžel téměř bez přestávek. Po Praze jsme se projeli tramvají i metrem, ale pořádný kus jsme šli i pěšky. A tak není divu, že několik žáků na zpáteční cestě vlakem dočista usnulo.

Co si kdo z exkurze zapamatoval, prověří paní učitelky při nejbližší hodině formou pracovních listů.