Exkurze do Prahy

V pondělí 26. 11. 2012 se deváté třídy vypravily autobusem na exkurzi do Prahy za poznáváním jejích architektonických skvostů. Naučná procházka začínala na Hradčanech, kde se zrovna střídala hradní stráž. V Nerudově ulici pak každého zaujala různá domovní znamení. Na Karlově mostě si všichni pohladili sochu Jana Nepomuského a něco si v tu chvíli přáli. Víte, že celý most měří 516 metrů?
Spolu s deváťáky jelo také sedm páťáků, kteří toho z hodin vlastivědy věděli o uměleckých slozích mnohem více než jejich starší spolužáci. Na Staroměstském náměstí jsme obdivovali Pražský orloj, dále jsme se zastavili u Stavovského divadla a na Václavském náměstí.
Další zastávkou pak byla rodinná svíčkárna Rodas v Šestajovicích u Prahy. Každý odjížděl domů spokojen, obohacen novými poznatky a malými vlastnoručně vyrobenými dárky pro své nejbližší.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny