Exkurze – Hvězdárna a planetárium 6. B

  • Úvod
  • Exkurze – Hvězdárna a planetárium 6. B

Ve středu 24. 10. se naše třída vypravila na Nový Hradec do planetária. Zde nás čekal velice zajímavý a časově napěchovaný program.
Nejprve jsme v promítací místnosti mohli pozorovat zimní noční oblohu a její souhvězdí, poté jsme se stali cestovateli do vzdálených koutů vesmíru a nakonec jsme mohli na vlastní oči obdivovat zrod naší planety Země a Měsíce. Celé velkolepé promítání bylo zakončeno simulací srážky dvou galaxií.
Naši astronomickou exkurzi jsme uzavřeli v prostorách „staré“ hvězdárny, kde nám bylo umožněno pozorování hvězdářským dalekohledem, a na světelném modelu jsme si otestovali naše znalosti o fázích měsíce.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny