Francouzští studenti na návštěvě naší školy

Francouzština je krásný jazyk, ale co se dá dělat, světovým jazykem je angličtina. To je také základní dorozumívací jazyk mezi francouzskými a českými studenty. Tentokrát byli u nás na návštěvě studenti gymnázia J.K. Tyla, kteří dlouhodobě spolupracují s gymnáziem v městě Castres nedaleko Toulouse v jižní Francii. Naše škola navázala tuto spolupráci také. Letos si naši žáci díky paní učitelce Šilhábelové začali dopisovat se svými spolužáky ze školy ve stejném městě. V září plánujeme společně se studenty gymnázia J.K.Tyla cestu do Francie. V dubnu 2014 čekáme návštěvu žáků školy z města Castres u nás. Tentokrát to tedy byla pro nás jen taková zkouška. Naši druháčci předvedli, jak se u nás slaví Velikonoce. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na velikonoční výzdobě. Díky obětavým maminkám, ochutnali naši hosté beránky, mazance, jidáše i perníčky. Nejvíce byli naši hosté udiveni rejem s pomlázkami, protože to tam opravdu neznají. Poté následovala sportovní utkání mezi družstvy z francouzského, českého gymnázia a žáků naší školy. Soutěžilo se ve volejbale a basketbale. Po obědě ve školní jídelně následovalo barvení vajíček a pletení pomlázek. Děkujeme za pomoc při pletení pomlázek, které bylo zřejmě pro mnohé nad jejich síly přes veškerou snahu. Malování vajíček, které připravily paní učitelky Šilhábelová a Preisová , zaujalo dívky i chlapce. Namalovaná vajíčka si vezou s sebou, aby se s nimi pochlubili svým mladším kamarádům, které pobyt u nás teprve čeká

Alena Nekolová.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny