HAPPY HORRIBLE HALLOWEEN

Pro děti z celé Ameriky a Anglie je 31. říjen dnem plným strašidel, upírů, duchů, netopýrů, pavouků a dalších příšerných věcí. Spolu s nimi je také ve znamení spousty, ale opravdu spousty sladkostí. Všechny tyto dobroty si ale musí zasloužit. Děti převlečené za všelijaké strašidelné bytosti říkají básničku ve které zazní : TRICK OR TREAT! (Jak jeden žák trefně přeložil: Dejte koledu nebo vám něco provedu!) U nás v Čechách tuto tradici nemáme a tak jsme v rámci výuky angličtiny uspořádali ve škole Halloweenský den. Žáci tak mohli na vlastní kůži (většinou potřísněnou umělou krví) zažít jak to chodí. Ten kdo přišel v kostýmu a řekl básničku si mohl vybrat z různých sladkostí, které pro ně paní učitelky (v kostýmech čarodějnic) připravily. Děti si daly na kostýmech velmi záležet a vypadali krásně hrůzostrašně. Celá hodina angličtiny se potom nesla v Halloweenském duchu – naučili jsme se nová slovíčka, vyprávěli jsme si strašidelné historky nebo si pustili krátkou animaci, řekli si něco o kořenech tohoto svátku a zahráli si nějaké soutěže – vše samozřejmě co nejlépe anglicky. Všichni jsme si to náramně užili a budeme se těšit zase za rok.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny