Historie míst, kde žijeme

V rámci projektu se žáci 5.A třídy pustili do téměř detektivního pátrání po historicky významných místech, v kterých žijí. Nejprve objevovali historii v místě svého bydliště ( Ždánice, Těchlovice, Kratonohy).Bylo také důležité zjistit něco o místě, které navštěvují denně, tedy o Kuklenách. Přesvědčili se ,že v Kuklenách je historie opravdu zajímavá. Nejprve navštívili bývalou koželužnu pana Capouška ( dnes již rozbořené místo). Pak se vypravili do míst historicky ještě starších – do podzemí, kde se nacházela tajná modlitebna Českých bratří. Dnes se nachází v Zelené ulici v místním hostinci Beseda ( dříve v Emauzích). Na místě jsme viděli modlitebnu, zbytky hlubokých chodeb, i původní větrací šachtu. Výsledky celého pátrání byly pro nás velmi zajímavé. Celý projekt bychom rádi zakončili historií ještě starší a to v Archeoparku ve Všestarech.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny