Jarní hraní 2017

O květné neděli 9. dubna 2017 jsme u nás ve škole vstoupili do velikonočního týdne hraním, a to na kytary a flétny a taky hraním divadla.

V první polovině podvečera se představili muzikanti z kroužků paní učitelky Věry Slavíčkové. Se zatajeným dechem jsme naslouchali lidovým písním, ale
i Nohavicovým Třem čuníkům nebo flétnovým sólům ve známé skladbě Dlouhá noc.

Ve druhé části jsme přáli ono známé divadelní Zlom vaz začínajícím herečkám z osmých tříd, které se na prkna, co znamenají svět, postavily poprvé. Pro diváky si připravily inscenaci Hledá se Kaj na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna.

A jak to prožívaly samotné herečky?

Nejtěžší pro mě bylo naučit se ráčkovat. A pořád mi padal zobák.

Na to, že jsem byla moc vystresovaná, si myslím, že jsme to zvládly dobře. Nejvíc mě bavila scéna se sobem, když jsme byli u Laponky a Finky. Když jsem měla říct to první „Dobré jitro!“, tak jsem byla vyklepaná, ale potom už to bylo v pohodě a bavilo mě to. Nedívala jsem se na diváky, ale když jsem se jednou podívala, viděla jsem výrazy, které říkaly „Jak to bude dál?“. A vlastně to bylo moc fajn.

Nejdřív jsem se bála jít před lidi, ale pak stres spadl. Bylo to zábavné a bylo to hezké. Musely jsme spolupracovat, takže nás to sblížilo.

Nejtěžší, co mohlo být!!! Ale pak jsem si to užila. Nejlepší zážitek! J

Nejhorší pro mě bylo držet se, abych koukala do lidí a neodešla. A nejlepší byla zábava při zkouškách.

Bavilo mě vžít se do role. Nejlepší byla zkušenost vystupovat před lidmi. A nejtěžší? Říct první větu na začátku.

Před představením si diváci i účinkující mohli pochutnat na fairtradových čajích nebo sušenkách. Občerstvení nachystala paní učitelka Otčenášková a žáci ze 7.B. Fotky pro nás zajistila paní učitelka Stradiotová a pan Slavíček.

Srdečně děkuji všem, kteří se na přípravě Jarního hraní podíleli.

Petra Schnaubertová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny