Jarní koncert ke Dni matek

Koncert ke Dni matek

Létá židle? To je otázka… Odpověď na ni není tak jednoduchá, jak by se zprvu zdálo.

Kdo byl na jarním koncertě u nás v Kuklenách, už ví, že normálně létá vzduchem sportovní halou… Ale začneme od začátku.

Pro dítě je máma bezpečím a jistotou. Ty chvíle, kdy si na nás rodiče udělají čas, jsou v každém věku nejvzácnější.

Show nejen pro maminky zahájila mateřská škola v Plačicích roztomilým pásmem říkanek. Následovali šikulové z prvních a druhých tříd s choreografií na motivy příběhů o Patovi a Matovi.

Jirka Podroužek ze sedmé třídy nenechal nikoho na pochybách o svém talentu ke zpěvu. Tentokrát si vybral obzvlášť náročnou píseň ‚Can’t stop the feeling‘, a proto mu v některých pasážích, kde by se i daleko zkušenějším zpěvákům nedostával dech, přispěchala na pomoc kamarádka Klára Homolová z páté třídy. Pohlazením bylo roztomilé „křoví“ malých tanečnic.

Velký počet zpěváků ze třetí až sedmé třídy věnoval píseň ‚Je to dávno‘ všem současným i budoucím maminkám s přáním, aby nikdy nezapomněly, že také byly dětmi.

Dojemnou píseň vystřídala kontrastní rytmická rozcvička Bicí na lavici v podání žáků 7. B.

Pan učitel Moudrý se žákyněmi ze šesté třídy ukázal, jak lze zpestřit populární písní hodinu anglického jazyka.

Večer u televize – už sám název sliboval podívanou a to co děti ze třetích a čtvrtých tříd předvedli ve své pantomimě i vtipných vstupech, naše očekávání ještě předčilo. Humor uvolnil emoce, a tak jsme se s chutí mohli nechat vtáhnout do taneční choreografie Ghetto gospel taneční skupiny Steels s trenérkou Andy Bílkovou. Jsou to super borci a neuvěřitelně se zlepšují. Pohybují se tak samozřejmě a uvolněně…

Kroužek základů hry na kytaru se ve svém vystoupení symbolicky loučil s Bárou Křížovou a Karlem Fialkou, kteří úspěšně vykonali zkoušky na střední školu, a příští rok už budou svou radost z hudby rozdávat jinde. Tato desítka muzikantů přednesla skladby ‚Išiel Macek do Malacek, Bodláky, Dlouhá noc a Jožin z bažin‘.

A pak to přišlo. Nikdo kromě režie a moderátorů netušil, co bude dál… V programu byl otazník… O možnost vystoupit požádal bývalý žák Petr Kult s přáteli. Scénku z legendárního filmu Pelíšky „o nocích“ věnovali především své bývalé paní učitelce Heleně Preisové, která stála u zrodu dnešní herecké a moderátorské kariéry hlavního protagonisty. Právě paní učitelka Preisová své žáky před pěti lety poprvé přivedla na „prkna, která znamenají svět“… Logisticky náročná akce se zdařila i díky perfektní spolupráci a komunikaci všech zúčastněných, a tak se mohla hala znovu válet smíchy a i židle mohla létat vzduchem…

Závěrečné minuty naplnil naše očekávání také pěvecký sbor, který dlouhá léta umělecky vede paní učitelka Šilhábelová. Při poslední písni Pro mámu nejedno oko nezůstalo suché. A tak jsme si spolu s moderátorkami Lucií Krahulcovou a Dianou Kvasničkovou z deváté třídy v této kouzelné chvíli přáli zdraví a štěstí pro nás pro všechny. Oběma dívkám se jejich dnešní premiéra zdařila a doufáme, že i ony jednou budou na kuklenskou „základku“ vděčně vzpomínat…

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali a povzbuzovali své děti, technikům, panu školníkovi, fotografovi i kameramanům, a zvláštní poděkování patří všem tatínkům, kteří tentokrát dali přednost svým potomkům před hokejovým utkáním českého týmu.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny