Koncert ke Dni matek

Rádi jsme přivítali obě naše mateřské školy. Předškoláci z Plačic zahráli na flétnu, i když ještě nedokáží číst a podobně jako děti z Markovy školky zarecitovali několik básniček pro maminky.

Jana a Tereza Krtkovy z 9. a 8. třídy si hravě poradily se čtyřruční skladbou pro klavír nazvanou Vichřice.

O kočičí slečně a mladém kocourovi bylo taneční vystoupení prvních a třetích tříd. Bylo vidět, že se děti mnohému od obou kočkovitých šelem naučily. Jejich souhra i chování byly opravdu na úrovni.

Od tohoto koncertu již žádný žák čtvrté nebo páté třídy nezapomene, že Labutí jezero napsal Petr Iljič Čajkovský. Legraci jsme tušili, ale že členové baletního souboru „Národního divadla Kukleny“ budou tak přesní, muzikální, půvabní a úžasní, to nás dostalo i dojalo zároveň. Autor by se určitě nezlobil, tohle byla opravdová moderní škola hrou.

Novinkou byla prezentace jednoho z našich sportovních kroužků. S ukázkou zkráceného tréninku se představili naši florbalisté. Nejen, že nás skvěle reprezentují ve svém sportu, ale ukázali i řadu triků a parádiček.

Pohledem na fotografii jsme spočítali, že společnou píseň Pro mámu zpívalo přes sto dětí. Tento „příležitostný sbor“, složený ze žáků od druhé do osmé třídy, si zaslouží velkou pochvalu, protože vybraná píseň nebyla vůbec jednoduchá. Žáci za kytarového doprovodu zvládli záludný text i těžký rytmus, ale hlavně nádherně poděkovali svým maminkám i všem, kteří se o ně starají.

Muzikanti (kytary a flétny) si tentokrát ke svému vystoupení přizvali řadu hostů. Ve skladbě Nastěnka a Ivánek jsme mohli obdivovat baletku Terezu Kvasničákovou z 9. třídy a sympatického Daniela Dostála z 8. třídy v pantomimické roli Ivana. Hudbu z filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku doplnilo houslové sólo Elišky Perné z 5. třídy a rytmický doprovod Daniela a Vojty Hlavatých. Poslední dva jmenovaní zůstali i na ostatní skladby. V ukázce nazvané Jožin se tento neznámý tvor objevil. Jeho ztvárnění se zhostily Žaneta Herbstová a Barbara Hradilová z 8. třídy. Čtvrtá v pořadí byla romská skladba O poštaris avel, kde byly k dobarvení nálady použity rumba-koule a africké bubny.

Skupina Steels zatančila moderní choreografii nazvanou Let Me Tell Ya.

Závěr patřil dvěma písním pěveckého sboru a šikovnému pěveckému triu sester Krtkových a Jirky Podroužka z 9. třídy. V jejich podání zazněla píseň Shallow z filmu Zrodila se hvězda.

Jirka také se šikovnou partnerkou Veronikou Kloučkovou z 8. třídy celý koncert moderoval. Zvládli to skvěle.

Unavené, ale spokojené paní učitelky děkují všem účinkujícím i jejich rodičům.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny