Konference – Poznávání nezná hranic

  • Úvod
  • Konference – Poznávání nezná hranic

Dne 11. 10. 2012 proběhla v hotelu Tereziánský dvůr v centru Hradce Králové za účasti vedení města Hradce Králové i Walbřichu závěrečná hodnotící konference projektu Poznávání nezná hranic. V letech 2010-2012 se osm královéhradeckých škol a osm partnerských škol z polského Walbřichu zúčastnilo vzájemného poznávání našich vzdělávacích systémů, kultury, historie i volnočasových aktivit. Vybraní žáci ve věku 13-15 let si mohli postupně díky podpoře z evropských fondů prožít nezapomenutelné zážitky přímo ve školách, při sportu, soutěžích i výletech do okolí. Děti si rovněž procvičily jazykové dovednosti a navázaly nová přátelství, která v mnoha případech potrvají i v budoucnu. Za naši školu byla hlavním koordinátorem paní učitelka Lucie Šilhábelová a její pravou rukou kolegyně Věra Slavíčková. Na konferenci zaznělo několik proslovů, poté následoval kulturní program a milé občerstvení. Na závěr ředitelé všech 16ti zúčastněných škol převzali certifikát, který slouží jako poděkování za podporu a úsilí, vynaložené v uplynulém období. Škola v Kuklenách zapůjčila své spolehlivé moderátory Sáru Severovou a Petra Kulta, kteří opět zaujali široké publikum svou bezprostředností a kultivovaným projevem. Pokud si budete chtít vychutnat jejich moderátorské dovednosti, zveme vás na zimní koncert, kde by se podle posledních zpráv měli objevit. Dalším náramným kulturním zážitkem bylo taneční vystoupení Anety Hrobařové – tentokrát na pomezí baletu a moderního výrazového tance na skladbu Moulin Rouge. I ostatní školy nabídly svá vystoupení a na nástěnkách vystavily nejlepší fotografie ze všech výjezdů. Účastníci konference si odváželi dobrou náladu, kterou umocnil i zábavný vědomostní test a oba reportážní filmy z celého projektu. Po několikaleté spolupráci naší ZŠ s Publicznym Gymnaziem č. 6 ve Walbřichu všichni doufáme, že brzy na naše přátelství budeme moci navázat podobným, v pořadí již 3. projektem.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny