Krteček a krtek

Kdo z dětí by neznal dnes už i „vesmírného Krtečka“ Zdeňka Milera. Jeho příběhy potěšily snad každou dětskou dušičku už v útlém věku. Naši druháčci si ho užili v projektu „Krteček a krtek“. Do školy si přinesli spoustu knížek s Krtečkem a pro pomazlení i plyšového. Vypátrali, jak vlastně Krteček přišel na svět, který příběh byl první. Dozvěděli se z internetu, jak moc hodin denně pan Zdeněk Miler na Krtečkovi pracoval a také, jak se to celé seběhlo, že náš český Krteček poletí do opravdového kosmu. Příběhy s Krtečkem si žáci četli v čtenářské dílně, kde si každý našel své klidné místo a v tichosti si četl vybraný příběh. Vůbec nám nevadilo, že je skoro všechny známe nazpaměť a když pak četla úryvky paní učitelka a my měli poznat, z kterého příběhu jsou, vůbec jsme se nespletli. Jeden by řekl, že krtků bylo už dost, to by ale naši druháci nesměli být tak zvědaví. Po literární postavičce zatoužili pátrat i po opravdovém živém krtkovi. Rozdělili se do skupin a každá zjišťovala z nabídnuté literatury jiné poznatky. Společně se pak vzájemně poučili a na základě zjištěných informací se vypravili do školní zahrady ne na jahody, nýbrž na krtince. Hlínu z nich si nabrali do označeného květináče. Do druhého nabrali hlínu z cesty. Do obou zasadili semínka fazolek. A nyní na parapetě ve třídě zalévají a sledují…..inu vědátoři každým coulem.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny