LVZ Benecko – leden 2019

Dětmi dlouho očekávaný a mnou dlouho chystaný lyžařský výcvik je za námi. Společný týden nám utekl jako voda a myslím, že tak nádherný slunečný týden na horách hned tak zase nebude. Ale pěkně od začátku…
V sobotu ráno jsme všichni společně zamávali rodičům a vydali se vstříc novým zážitkům na lyžařský výcvik na Benecko v Krkonoších. Ubytování na horské chatě Alfonska mělo tu úžasnou výhodu, že jsme ušli sotva 20 m od chaty a už nás nabírala čtyřsedačková lanovka Kejnos. Co víc si přát? Někteří z nás sice raději první den její služby nevyužili a zkoušeli první krůčky na lyžích pod lanovkou sami, ale hned následující den už jsme se vezli všichni a ke všeobecně velké radosti dokonce i s běžkami 🙂 Na těch jsme se pak vrhli připraveni na vše do dokonale upravených běžeckých stop. Nutno poznamenat, že po našem dvouhodinovém tréninku běžkařských stylů (bylo nás 39 lyžníků) už stopy trochu vypadaly, že mají něco za sebou, občas díra, občas jáma a občas dokonce šlápoty od bot, to když jsme trénovali jízdu na koloběžce a někteří si omylem sundali druhou běžku…:-).
Ale na závěrečné běžecké závody se spoustou záludných otázek byli připraveni všichni skvěle, takže ve zdraví přežili nejen samotný závod, ale i silný mráz a neplánovanou závěrečnou bojovku – podvečerní chůzi po prázdné sjezdovce, kde už makala jen rolbička a chystala noční lyžování…:-) Startovalo se totiž po 2 minutách, tak se nám to malinko protáhlo :-).
Ale nejen venku v mrazu jsme se snažili přežít, i uvnitř chaty se děly věci. Takový účastník zájezdu musel být neustále ve střehu, kdy a od koho dostane putovního Černého Petra, nebo kdy ho někde o samotě přepadne kartáčkový vrah. Příkaz zněl jasně, nikdo nesmí přežít 🙂
Nakonec jsme ale přeci jen přežili všichni, zvládli ještě závody na sjezdových lyžích, úžasně si užili nejen pěší výlet na Benecko a velkou sněhovou bitvu, ale i závěrečnou diskotéku a spokojeni a možná trochu vyčerpaní se vrátili domů ke svým rodičům, kteří dle mého názoru také zažili krásný odpočinkový týden 🙂
Určitě bude na co vzpomínat…

Šárka Hápová

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny