Masopustní karneval

Vzpomínka na tradice aneb masopustní veselí na ZŠ Kukleny.

Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu…..

Taková a podobná říkadla a písničky se ozývaly v pondělí 27. 2., v době posledních masopustních svátečních dnů po chodbách ZŠ Kukleny. Samozřejmě, že předcházely důkladné přípravy – nejprve zjistit, co to masopust vlastně je, vyrobit nezbytné masky. A mohli jsme všichni zahájit. Hlavní osobou, která dala svolení k zahájení masopustního veselí, byl pan ředitel. Průvod byl opravdu velký, vždyť se účastnily všechny děti z prvního stupně a svou přítomností podpořily akci i děti z mateřských školek Markova a Plačice. Po skončení průvodu si všichni zasloužili sladkou odměnu – co jiného, než masopustní koblihu. V závěru následovalo masopustní veselí – hry, tance masek a různé soutěže. A tak se na ZŠ v Kuklenách podařilo oživit jednu z pěkných tradic MASOPUST.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny