Netradiční návštěva muzea

Chtěli byste vědět, co se skrývá za zavřenými dveřmi nějaké zajímavé historické budovy, kam vede točité schodiště, nebo jak je možné, že jsme nezmáčkli vypínač, a přesto je ve sklepě i půdním ateliéru dostatek světla? Na tyto a řadu dalších otázek hledali odpovědi žáci spojených sedmých tříd a kde jinde než v Muzeu východních Čech na nábřeží Labe.

S paní průvodkyní jsme se na dobových fotografiích přenesli o více než sto let zpátky, abychom zjistili, proč tehdy lidé muzea zakládali, jak spolupracovali architekti s dalšími řemeslníky, jak vznikaly první depozitáře, expozice i restaurátorské dílny.

Součástí programu byl průzkum budovy doslova „od sklepa přes kancelář ředitele po půdu“. Žasli jsme nad vědomostmi a dovednostmi našich předků a také jsme se seznámili s fungováním muzea jako kulturní instituce. Děti samy přicházely ve dvojicích na další možné využití této národní kulturní památky a seznámily se s řadou současných profesí, které musí ovládat její zaměstnanci.

Na závěr jsme mohli krátce posedět v prvorepublikové kavárně. Až příště s někým z rodičů nebo se školou navštívíme muzejní výstavu, budeme vědět, co lidské práce se skrývá za zážitky návštěvníků.

Přikládáme několik fotografií.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny