Poohlédnutí zpět

V 1. pololetí ve třídě 3.A probíhalo projektové vyučování s názvem Hradec Králové – město pod Bílou věží.
Žáci se zájmem poslouchali vyprávění o životě v Hradci v dávné minulosti, seznámili se s historií některých staveb i osobnostmi, které se tu narodily, pobývaly nebo se zasloužily o rozkvět města. Na besedě v dětském oddělení knihovny si zasoutěžili a vyslechli některé pověsti o Hradci.
Svoji představivost i fantazii pak rozvíjeli při četbě o hradeckých strašidlech, která výtvarně ztvárnili ve svých knížečkách.
Poděkování patří rodičům, kteří pomohli svým dětem rozřešit několik badatelských úkolů. Víte, kde se nachází budova se šesti sochami a co znamenají? Na kterých místech v Kuklenách je kuklenský znak? Jestliže ne, tak bádejte. Třeťáci to již vědí.
Tradiční předvánoční akce jsme obohatili i vánoční nadílkou. Ozdobený vánoční stromeček v naší třídě byl sice malinký, ale dárků si děti připravily pro své kamarády spousty.
Za slohovou a výtvarnou práci v soutěži „Zvládnu vše sám, nebo někdy potřebuji pomoc“ získala prvenství v kategorii 2. a 3. tříd žákyně Kateřina Herbstová. Pěknou odměnu si odvezla ze ZŠ Josefa Gočára, kde se konalo vyhodnocení této soutěže.
V taneční soutěži StarDance naši třídu reprezentovala Martina Svatošová. Ohodnotili jsme ji jedničkou, protože Martina překonala strach vystoupit sama před publikem a zatančila moderní tanec. Spolužáci jí moc fandili.
Za přípravu na karneval by si určitě všichni zasloužili jedničku s hvězdičkou. V lavicích naší třídy místo žáků seděli kouzelníci, princezny, zajíčci, bojovníci i mnoho dalších bytostí. Ve školní hale si pak zatančili v rytmu moderních hitů.