Praskačský zpěváček 2011

Přibližně jeden měsíc probíhal v jednotlivých třídách prvního stupně při hudební výchově výběr pro jubilejní desátý ročník pěvecké soutěže žáků prvního stupně Praskačský zpěváček.
Každoročně nás reprezentují ti nejšikovnější a v minulosti jsme měli i několik umístění ve vítězné trojici. Letos za naši školu bojovali : Filip Seifert ze 2.B, Aleš Loskot a Vojta Podroužek ze 3.A, Zuzka Prouzová ze 4.A a Adéla Tomášková a Kevin Horváth z 5.B. Zazpívali dvě písně – jednu lidovou a druhou populární. Na kytaru a klavír děti doprovázela paní učitelka Slavíčková.
Všichni naši soutěžící byli pochváleni za výběr skladeb a v obrovské konkurenci 92 žáků z okolních hradeckých i venkovských škol se rozhodně neztratili. Podle mínění odborníků se výkon nejlépe povedl Alešovi a Filipovi a také Kevina dělilo od třetího místa v kategorii jen několik málo bodů. Kromě dalších stejně starých zpěváků si děti poslechly naživo pravý swingový orchestr i soubor fléten ze školy v Libčanech. Připraveno bylo občerstvení a celkově vládla příjemná nálada. Všichni získali pamětní listy, medaile, malý dárek od sponzorů a také cenné zkušenosti.
Určitě by svůj talent měli rozvíjet i nadále. Jednou z možností je pěvecký sbor naší školy, kde se každou středu odpoledne pod vedením paní učitelky Šilhábelové mohou zlepšovat, aby příště v podobné soutěži třeba vyhráli.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny