Praskačský zpěváček

Šestnáctý ročník soutěže v sólovém zpěvu lidových a umělých písní s doprovodem hudebního nástroje (určený pro žáky mateřských škol a prvního stupně základních škol) proběhl v báječné atmosféře naší spřátelené školy. Sto sedm soutěžících ze čtrnácti škol se utkalo v deseti kategoriích.

Zde je sedm statečných, kteří byli v Kuklenách nejlepší v rámci svých třídních kolektivů a mohli tak reprezentovat naši školu.

1. třídy: Nikola Janošičová 1. A, Aneta Janošičová 1. A

2. třídy: Kristina Kodymová 2. A

4. třídy: David Rygl 4. A

5. třída: Klára Homolová 5. B, David Podroužek 5. B

Tento tým zpěváků doplnila Bára Křížová z 5. A, která doprovázela na kytaru svého stejně starého spolužáka.

Uděluji velkou pochvalu všem těmto šikovným dětem za velkou odvahu a za vzornou reprezentaci školy!

Největší gratulace patří Kláře Homolové!

V kategorii 5. tříd pro Kukleny „urvala“ báječné druhé místo!

Ať žije stříbrná Klára! Třikrát hurááááá!

Pro páťáky to byla v Praskačce poslední možnost, ale ti ostatní, pokud je bude zpívání i nadále bavit, si mohou účast vybojovat i v dalších ročnících. Než se rok s rokem sejde, mohou zatím pilovat a zlepšovat výslovnost, dýchání, intonaci, přednes… například ve školním pěveckém sboru, který zkouší každé pondělí od 14 hodin pod vedením paní učitelky Šilhábelové, a z nejednoho talentovaného šikuly už pomohl udělat vítěze podobných soutěží…

Nácvik všech skladeb i jejich doprovody obstarala paní učitelka Slavíčková.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny