Praskačský zpěváček

Právě jsme se vrátili ze soutěže v sólovém zpěvu (23. 4.). V Praskačce již po osmnácté soutěžily děti z mateřských a prvního stupně základních škol. Soutěžící zpívají dvě písně, většinou jednu lidovou a druhou moderní. Vyučující je doprovázejí na různé hudební nástroje, nejčastěji na klavír.

Naši školu reprezentovalo pět odvážných dívek, které si postup zasloužily vítězstvím ve třídních kolech při hodinách hudební výchovy.

Tady jsou jejich jména a vybrané písně:

  1. třída:

Aneta Janošičová – Ach synku, synku; Rampouch

Nikola Janošičová – Beskyde, Beskyde; Byla jedna Káča

Samanta Matošková – Vyletěla holubička; Starosti s muzikou

  1. třída:

Kristina Kodymová – Išla Marina; Pro mámu

  1. třída:

Eliška Perná – Tráva neroste; Sedm žlutých kamínků

Celkem soutěžilo 105 žáků ze 16 škol. V každé kategorii bylo zhruba 14 účinkujících. Nebylo vůbec jednoduché zvládnout trému a předvést, co umíš před tolika neznámými lidmi a přísnou porotou. Naše slečny podaly skvělý výkon, ale na vítězství to přece nestačilo. Konkurence byla obrovská.

Všem pěti děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Pořád je co zlepšovat a kdo ví, když se budou dál zpěvu věnovat, třeba se příště usměje štěstí v podobě stupňů vítězů i na někoho z Kuklen.

Na kytaru a na klavír děti doprovázela paní učitelka Slavíčková. Tady je pár fotografií, abyste si dokázali představit atmosféru.

 

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny