Přírodovědný seminář a „Výstava na stromech“

Žáci přírodovědného semináře probírali v hodinách co je to FAIR TRADE, kterých oblastí se to týká, ať už je to zemědělství nebo výroba nejrůznějších produktů. Elektroniky, hraček, oblečení, a nejrůznějších výrobků, se kterými se každý z nás denně setkává v našich obchodech a kupuje si je. Zarazilo je, v jak těžkých podmínkách musí dělníci pracovat např. v čínských továrnách.
Proto také se zájmem navštívili Výstavu na stromech v Žižkových sadech. Na tabulích nainstalovaných na stromech v parku se dočetli o podmínkách, za kterých vznikají boty v indických továrnách a malých výrobnách obuvi v Indii. Dělníci tam pracují za mzdu, která je hluboko pod minimální mzdou a především v malých dílnách v podmínkách, které jsou pod důstojností člověka. Navíc téměř polovina dětí nemůže chodit do školy, protože musí pracovat v rodinných dílničkách.
Asi nejvíce nás všechny šokovala informace, že takto vyrobenou obuv prodávají třeba v Polsku pod značkou Made in Poland.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny