Projekt – Můj hudební nástroj

  • Úvod
  • Projekt – Můj hudební nástroj

Zdařilým projektem v hodinách hudební výchovy v sedmém ročníku se i letos stala vlastnoruční výroba rytmického hudebního nástroje.

Zhruba dva měsíce jsme kromě běžné náplně hodin strávili navrhováním a realizací něčeho, co předem zdaleka nemělo jistý výsledek. Žáci s pomocí kohokoliv z rodiny se předháněli v tom, kdo bude šikovnější a originálnější… Původní zadání a představa paní učitelky bylo cosi jako chrastítko, ale to by nesměli být žáci kuklenské školy, aby se spokojili jenom s obyčejnou krabičkou naplněnou kuličkami…

A tak jsme měli možnost postupně vidět i nástroje strunné, vzduchové, nejrůznější xylofony, bubny, triangly, nebo i takové, které žádnému existujícímu nebyly podobné…

Na vlastní kůži se mladí projektanti přesvědčili, že ne vše, co vymyslí, je možné realizovat, ale zároveň, že se při drobném neúspěchu otevírá nová cesta k něčemu daleko zdařilejšímu.

Použili většinou materiál, který už v domácnosti nepotřebovali.

Jedním z cílů byl také rozvoj prezentačních dovedností, kdy každý dostal prostor představit svůj výrobek a úskalí spojená s jeho realizací ostatním.

Některé nástroje skvěle zněly, jiné báječně vypadaly a některé splňovaly obojí. Užili jsme spoustu legrace a také jsme po celou dobu projektu společně na nástroje doprovázeli písně.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny