Projekt – „Poznej své město“

V rámci projektu „Poznej své město“ začali pátrat páťáci po zajímavých místech ve svém nejbližším okolí. Zjistili, že místa, kde každý den chodí, nejsou zdaleka tak nezajímavá. Nejvíce je zaujala historie budovy hostince Beseda. Je opravdu pestrá a její vznik je spojen s Českými bratry – tedy se jmény jako byl J. A. Komenský. Páťáci se ve svém pátrání dočetli i o modlitebně, která zde stála. A proto se rozhodli, že musí místo prozkoumat. Návštěvu dohodli s majitelkou a vyrazili. A opravdu, do sklepení scházeli po 26 schodech a objevili i část modlitebny a větrací šachtu. S výsledky svého pátrání byli spokojeni a také zjistili, že znát dobře místo svého bydliště není tak úplně od věci.

Mgr. Ludmila Kladívková

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny