Projekt – S Krtečkem do kosmu

V jarních měsících v projektovém vyučování S Krtečkem do kosmu jsme si připomněli 90. výročí narození režiséra a výtvarníka Zdeňka Milera a sledovali události spojené s jeho světoznámou pohádkovou postavičkou Krtečkem. Vždyť Krteček se již podruhé dostal do kosmu! Poprvé v pohádce Krtek a raketa, ke které Zdeněk Miler napsal i text, a podruhé letos v dubnu doopravdy.

Děti si uspořádaly výstavku nejoblíbenějších pohádek s Krtečkem a jeho kamarády, pohádky četly a vyprávěly, vytvořily si papírového Krtka i obrázky a hlavně sledovaly aktuální události posledního letu amerického raketoplánu Endeavour, na jehož palubě byl právě český Krteček, kterého si vybral jako maskota astronaut Andrew Feustel. Po šestnáctidenní výpravě dne 1. Června 6 astronautů a figur Krtečka přistáli úspěšně na Floridě.

Jaké bude další putování Krtečka? No, přece za dětmi do škol, aby jim vyprávěl zajímavosti o daleké výpravě.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny