Školní výlet 6. A: Podél Divoké Orlice z Litic do Potštejna

  • Úvod
  • Školní výlet 6. A: Podél Divoké Orlice z Litic do Potštejna

Jednoho krásného horkého letního dne jsme se školou vyrazili na vlak do Litic. Jedeme… a vtom paní učitelka zavolala: „Kdo si chce zahrát UNO?“ Velká většina šla hrát. Docela dobrá hra.

Potom se šlo asi 8 km pěšky do Potštejna k řece, myslela jsem, že si dělá paní učitelka srandu. Bohužel to byla pravda. Moc mě bolely nožky. Po čase jsme došli k řece, najedli jsme se a smočili jsme se ve vodě. Lukáš za pár minut volal: „Au, to bolí!“ Spadnul na zadek do řeky.

Odpoledne jsme pospíchali do cukrárny. Mají tam výtečnou pistáciovou zmrzku!

A pak už jsme šli na nádraží. Ve vlaku nám paní učitelka půjčila UNO, zahrála jsem si jednu hru s klukama. Pak už vlak dorazil do Hradce, všichni jsme se rozloučili a jeli domů.

Bylo to super!

Eliška Nechanická

Co jsme zažili na školním výletě?

V pondělí 29. 5. 2017 jsme jeli vlakem do Litic nad Orlicí a odtud jsme šli pěšky do Potštejna. Po cestě jsme si zahráli šipkovanou a od půlky cesty hru s klacíky. Hra mě bavila, protože každý měl klacík a musel ho nepozorovaně zahodit, nikdo ho nesměl vidět. Ten, kdo někoho zahlédl, jak vyhazuje klacík, musel zakřičet jeho jméno nebo: „Vyhodil jsi klacík, vem si ho!“ Vyhrál ten, komu se podařilo klacík vyhodit bez toho, aby ho ostatní zpozorovali. Všichni kromě Tomáše a Lucky ho během daného úseku zvládli odhodit.

Když jsme přišli do tábořiště Vochtánka, mohli jsme se smočit v řece jménem Divoká Orlice. Každý už jen funěl, že je vedro.

Moc mě to tam bavilo a těším se na další školní výlet s naší třídou!

Eliška Doležalová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny