Školní výlet 7. A – Hradecké městské lesy

Výlet 7. A jsem naplánovala jako odpočinkové dopoledne v Hradeckých městských lesích. A aby to nebyla jen tak obyčejná procházka po lese, museli mít žáci ve svém mobilu nainstalovánu aplikaci na poznávání bylin. Dostali za úkol (byla to skupinovka) si vyfotit byliny případně dřeviny, které cestou potkají, a správně je určit. Která skupina měla nejvíce nafocených a správně určených bylin a dřevin, vyhrála sladkou odměnu. Ale v této hře nikdo nepřišel zkrátka. Ti, co nevyhráli, také dostali také něco sladkého. 🙂

Po cestě jsme měli různé zastávky na odpočinek a svačinu. Někteří odpočívali, jiní zkoušeli své šermířské umění.
Jedna větší skupina žáků se pokusila i o stávku, ale nakonec našim nezájmem byli donuceni vstát a pokračovat v cestě. 🙂 Mezi tím jsme se těmto opozdilcům společně s menší skupinou děvčat schovali. Bylo velmi zábavné pozorovat, co udělají. Byli tam odvážlivci, kteří by pokračovali dál, objevila se tam skupinka, která by zůstala na místě a počkala, až se objevíme, ale nakonec se tam objevili i tací, kteří nás šli hledat. 🙂 A našli. 🙂

Na konec našeho malého výletu, kdo chtěl, mohl si opéci nějaký ten párek na ohništi na Biřičce, kde jsme naší akci zakončili. Myslím, že to byl příjemně strávený den.  Konec konců ohlasy jsou celkem dobré. 😀

„Výlet se nám moc líbil, byla legrace a všichni se bavili se všemi…jen nás mrzelo, že jsme na výletě nebyla celá třída, ale i přesto jsme si to moc užili.
Nejlepší  bylo, jak jsme paní učitelky a pár dětí od nás ze třídy hledali. 😀 Děkujeme za mega užitý výlet.“

Bára a Nikča

„Líbilo se mi, že nám vyšlo dobře počasí, a že jsme byly v přírodě. A taky se mi líbilo, že mne ani nebolely nohy. Ale na osm kilometrů mi to přišlo moc dlouhé.“

Káťa

 

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny