Školní výlet 8. B – Sedmihorky

V úterý 28. května 2019 se vydala třída VIII.B na výlet s panem učitelem Herinkem a paní učitelkou Hlavatou v čele.

I přes nepříznivé počasí jsme se sešli v hojném počtu, vyzbrojeni pláštěnkami, svačinami a dobrou náladou. Bylo špatné počasí a zamračeno. Dvouhodinová cesta vlakem proběhla v poklidu. Někteří byli na mobilu, jiní si povídali.

Když jsme vystoupili, vydali jsme se lesem na Hrubou Skálu. Procházka byla příjemná, i když neustále mrholilo. Skupinka, která byla trochu pozadu, našla zkratku. Stačilo vystoupat několikery schody a už jste byli u cíle. Se slovy „Kde jste tak dlouho?“ pak provokativně vítala poctivce, kteří se hnali, a stejně přišli později.

Odměnou byla restaurace, kde jsme měli možnost posilnit se na další cestu. Cílem měl být nejstarší hrad Českého ráje, který leží nedaleko Turnova. Kdo netuší, je to Valdštejn. Pokud jste tam někdo ještě nebyl, nezoufejte, ani nám se nepoštěstilo.

Když jsme vyšli z restaurace, začalo vydatně pršet. Kdo mohl, vytáhl deštník nebo pláštěnku. V těch jsme vypadali jako reklama na igelitové pytle do koše. Kvůli počasí a promáčeným botám téměř všech účastníků jsme se vydali lesem zpátky na vlak. Mimochodem, v lese jsme se stihli na chvíli ztratit.

Zpáteční cesta vlakem probíhala v podobném duchu jako ta ranní, jen s tím rozdílem, že jsme byli promáchaní, trochu unavení a bez svačin.

Přes všechny nesnáze jsme si výlet užili. Důležité bylo, že jsme neseděli v lavicích, ale prošli se na zdravém vzduchu. Odvezli jsme si společné zážitky, na které se nezapomíná. A příroda děkovala za déšť.

Ema Půlpánová

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny