Školní výlet 9. B

V letošním roce, posledním na této škole, jsme se vypravili do Strážného. Ubytování v penzionu Stará škola bylo skvělé. Chata, pokoje a hlavně jídlo, všechno si zaslouží pochvalu. I počasí se nám vydařilo. Teplo, sluníčko, jen na závěr celodenního výletu nás při cestě autobusem zastihl déšť, který ale jen příjemně osvěžil vzduch.

První cíl naší cesty bylo Vrchlabí, kde jsme si prošli centrum, místní park se zámkem a probádali jsme horninové složení Krkonoš v geoparku.

Trochu horší bylo, že jsme v tom vedru museli i chodit. Hned po obědě „jen“ kratičká vycházka. Nakonec z toho bylo 5 km tam a 5 zase zpátky. Ještě že cílem naší cesty byly Friesovy boudy, kde jsme si odpočinuli a osvěžili se domácí limonádou.

Druhý den nás čekal výlet do Špindlerova Mlýna. Bohužel tam jsme šli opět po svých. Prý 8 km, ale nakonec těch kilometrů bylo minimálně 10. Polovina z nás se zregenerovala v aquaparku, polovina měla ještě síly na zdolávání překážek v lanovém centru. Prošli jsme si město a cestou zpátky do Strážné autobusem jsme si odpočinuli. Takže navečer jsme měli dostatek sil na koupel v čerstvě napuštěném bazénku i na grilování.

Poslední den jsme pobyli na chatě, zahráli si hry, kulečník nebo šipky. A pak už zbývalo jenom sbalit věci a vrátit se zpátky domů.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny