Vánoční koncert 2012

  • Úvod
  • Vánoční koncert 2012

Nestačili jsme se divit, co se sešlo příbuzných a kamarádů účinkujících. Ještě než koncert začal, musel dát pan ředitel pokyn, aby se roztáhly i poslední tribuny, protože už nebylo kam se posadit.
Nádherná výzdoba podtrhla vánoční atmosféru.
„Haló, tady rozhlasové studio základní školy v Kuklenách! Zdravíme své posluchače a přesouváme se zvukem do sportovní haly, kde náš reportér Petr Kult sleduje zákulisí i dění na scéně těsně před začátkem vrcholné prosincové akce. Petře, jak se slyšíme?……..“ Takto přibližně nás přivítala moderátorka Sára Severová a jistota v jejím hlase dávala tušit, že se chystá výjimečná podívaná.
Vše odstartovali malí drobečkové z mateřské školy v Markově ulici, jejich pásmo Vánoční čas potěšilo a zahřálo zároveň. Ani o rok starší prvňáci se nedali zahanbit: zvonili zvonečky, lákali Ježíška, aby si už pospíšil a popřáli všem krásné svátky. Na únorovou soutěž v tanci Stardance Kukleny pozvaly své kamarády Bára Šepsová a Simona Dalecká – v jejich provedení jsme prožili příběh boje mezi dobrem a zlem a všem se moc ulevilo, že tentokrát tlukot lidského srdce signalizoval vítězství života nad smrtí.
Také vašemu dítku doma nad postelí svítí nějaká hvězdička nebo dinosaurus? Vězte, že letos jsou v módě svítící včelí medvídci. Také jsme tu měli včelí medvídky na návštěvě. Ti naši na koncertě nesvítili, ale ve fialových proužkových tričkách cvičili aerobik. A když si protáhli těla, přišel čas na zamyšlení. Báječnou příležitost poskytla Balada štědrovečerní od Jana Nerudy v citlivém podání žáků 5.A. Tři řady zpěváků ze druhých, třetích čtvrtých i pátých tříd, mnozí na lavičkách, to byla novoroční koleda Den přeslavný, jejíž výrazný rytmus ještě umocnili bicími nástroji žáci 5.B. Ale abychom jenom dlouze nerozjímali, i o Vánocích přijde vhod povyražení v podání kroužku School of dance. Jsou stále lepší, a i když třeba v zápalu tance odlétla zelená paruka, každý se musel zasmát a potěšit při melodii ze známého dětského filmu Madagaskar. Další minuty byly zkouškou zdatnosti technického týmu pod vedením pana školníka Petra Žitného. Ten se svými asistenty musel vdechnout život třinácti muzikantům, vybraným z hudebních kroužků. Natrénováno měli, ale jejich kytary zní samy o sobě potichu a pak ten obrovský prostor… Ale pánové z osmých a devátých tříd, kteří zázemí tvoří, nedopustili, abychom dopadli jako hudebníci na Titaniku… Dík jim patří všem i za ranní vstávání a za těžkou dřinu při večerním uklízení, když už všichni ostatní odešli. Deset kytar a tři flétny zahrály v premiéře skladby Prosinec, Veď mě dál, několik koled a na závěr přišla i humorná Mládkova skladba Jožin z Bažin.
Když režisér Filip Renč natáčel muzikál Rebelové, netušil, že osloví kromě pamětníků let šedesátých i celou generaci dnešních náctiletých. Dívky v předmětu výchova k umění si troufly na ukázku z tohoto muzikálu a je potřeba pochválit nejen bezvadný tanec, ale také šikovné zpěvačky Veroniku Novákovou a Lenku Pechánkovou. Spolužáci si přišli na své při pohledu na kamarádky v pestrobarevných retro minisukních a ocenili je mohutným potleskem.
Také pěvecký sbor patří již tradičně k vyvrcholení našich koncertů. Patří jim poděkování za všechny adventní neděle, pokud jste je nestihli, máte poslední možnost 23. prosince od 17 hodin v respiriu na prvním stupni . Tentokrát se malí zpěváci odvážili zazpívat moravské koledy a myslím, že i pro mnohé dospělé byla většina neznámých.
Někdy se říká, že se nemá dvakrát vstupovat do jedné řeky, ale ještě štěstí, že se podle toho neřídila parta Petra Kulta, která vloni zářila v ukázce z filmu Pelíšky. Diváci byli doslova natěšení a zvědaví, co se bude dít, co je čeká tentokrát. A páni herci nezklamali. Při hláškách typu: „…ty Koněve………….., my s maminkou máme sluch absolutní…………… nebo: Není voják jako voják!…………“ řvala smíchy doslova celá hala. Petře, díky, ale nebude tě na tom gymnáziu škoda?
Vánoce by měly být svátky klidu a míru a v takovém duchu se nesla i závěrečná píseň Narodil se Kristus pán, kterou jste si mohli společně s námi zazpívat. Režisér pořadu děkuje opravdu všem a už se těší, co spolu s kolegy i dětmi pro radost rodičům vytvoříme příště.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny