Vánoční koncert u nás v Kuklenách

Brzy budou Vánoce, a tak se naši žáci i vyučující rozhodli sobě zkrátit čekání na Ježíška a rodičům i přátelům školy připravit dárek z nejvzácnějších.

Představily se všechny věkové kategorie – jedni tančili, druzí recitovali, zpívali nebo hráli na nástroje. Za každým několikaminutovým vystoupením bylo tušit hodiny poctivé dřiny…

Na úvod nás školka Markova potěšila vánočními veršíky.

Protože víme, že děti i dospělí mají rádi zážitky, pozvali jsme s prvními a druhými třídami diváky na nefalšovanou koulovačku. Co na tom, že se tančilo s koulemi z polystyrenu, vločky byly vystřihovánky z papíru a sníh byl ušitý z velké bílé látky.

Jedním z nejoblíbenějších dárků pro holčičky bývají panenky. Jana Krtková ze sedmé třídy zahrála sólově na klavír skladbu Panenky z porcelánu. Její spolužák Jirka Podroužek zazpíval anglickou ukolébavku a při její interpretaci vypadal jako skřítek z pohádky.

Figurky z Ladova Betléma ožily při zpěvu velkého pěveckého tělesa z prvního stupně. Na pomoc svým mladším kamarádům přispěchalo i několik žáků ze šestých a sedmých tříd a znělo to báječně.

Jako nit se celým odpolednem neslo přání všeho dobrého k nadcházejícím svátkům. Milé verše s poselstvím zazněly v podání členek pěveckého sboru.

A pak se chvíli hrálo na nástroje. Mnohé překvapilo, že členové kroužku základů hry na kytaru zvládnou i takové „klády“, jako jsou proslulá Purpura, Bílé Vánoce nebo Rolničky a po koledách zazněla i vylepšená verze skladby Proč zrovna ty.

Jako vzácný host a do budoucna, doufáme, pravidelný účastník se představila taneční skupina Steels s trenérkou Andy Bílkovou a choreografií Virtual Insanity.

Mimořádnou tečkou za celým programem bylo vystoupení pěveckého sboru. Dvě vánoční písně a skladba Snad se něco stane zněly jako z nějakého krásného romantického filmu…

Na závěr bychom rádi pochválili vtipné, elegantní a šikovné moderátorky Míšu Šatalíkovou a Martinu Svatošovou z deváté třídy a tým techniků a pomocníků v čele s panem Žitným.

Doufáme, že nikdo, kdo k nám vážil cestu, nelitoval, a že si při prohlížení fotografií rádi společně strávené okamžiky ještě jednou připomenete.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny