Vánoční tvoření

V pátek 16. 12. jsme se neučili. Škola se změnila v Supermarket, „obchoďák“, jak chcete.

Ráno v osm hodin se ve třídách a na chodbách celé školy začaly objevovat malé obchůdky s vánočními lahůdkami, pečeným čajem, butiky s náušnicemi a náhrdelníky, úžasnými vánočními ozdobami, andílky a stromečky. Před devátou hodinou butiky otevřely a mohli jste jít nakupovat. Nemohli jste zabloudit. Na chodbách vás zvaly reklamy, slogany a pozvánky do krámků a cukráren. Hned ve vstupní hale jste poseděli ve fairtradové kavárně, kde jste si dalii vynikající kávu, ochutnali fairtradové zákusky, Nejen to. Mohli jste zakoupit i fair tradové výrobky, čokoládu, čaje i kávu. Potom jste už jen žasli nad kreativitou a šikovností našich žáků od první do deváté třídy. Nádherné svícny, stromečky a ozdoby z provázků, papíru, dokonce podkovy a svícny ukované pro štěstí. Děkujeme maminkám, tatínkům, babičkám, kteří s dětmi doma tvořili, a doufáme, že si s nimi užili společný čas. Dětem se první část dopoledne velmi líbila, spočítali tržbu a deset procent z ní věnovali na nákup potravy našim dvěma agamám, které spokojeně žijí v teráriu u přírodopisu. Jsme rádi, že se přišla podívat spousta rodičů a někteří s námi zůstali i na druhou část dne. V jedenáct hodin se totiž uzavřely obchody a otevřely výtvarné dílny. Děti si vybraly, v které dílně budou tvořit například stromečky z látky, zvonečky z pedigu, svíčky nebo péct cukroví.

Celý den vládla pohodová vánoční atmosféra my se všichni těšíme na příští rok.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny