Vodácký kurz Vltava 2017

Ve dnech 12. – 16. června se pořádal vodácký kurz pro deváté ročníky. V pondělí ráno jsme se sešli na hlavním nádraží ještě plní energie a odvahy. Nasedli jsme na vlak a dojeli do Prahy, kde na nás čekala druhá škola, která s námi absolvovala kurz a další spoj do Vyššího Brodu. Po pozdním odpoledni jsme v kempu začali stavět stany. Nebylo by normální, kdyby si někdo něco nezapomněl a tentokrát tu roli měl Pepa, který doma nechal ložnici ke stanu. Po „nádherném“ ranním vstávání nás čekal pro někoho nejtěžší úkol z celého kurzu a to naládovat naše věci do barelů, které si povezeme na lodích. Po úspěšném sbalení a důkladném proškolení jsme poprvé usedli do lodí. Zkoušeli si jak jezdit, správně s lodí manipulovat, abychom neskončili ve vodě. Čekali nás různé překážky, jako jsou peřeje, kameny a jezy. Místy už byla řeka ostřejší a mnoho z nás mělo namále, aby se i s lodí nepřevrátili (a někteří neměli jen namále). Cestou jsme poznávali krásy okolí a navštívili jsme hrad Rožmberk. Ve středu nás čekala kratší cesta, ale obtížnější jezy. Po jejím zdolání jsme vyrazili na prohlídku Grafitového dolu v Českém Krumlově a prošli si celé město. Večer nás čekalo noční splutí na raftech, kde jsme viděli Český Krumlov v nočním osvětlení. Čtvrtek byl „nejhorší“, protože někteří z nás utopili tři mobily. Navečer jsme se vydali na koloběžkový sjezd z Kletě, který byl náročný pro dva z nás (Jenda, Michal), kteří se nevypořádali s nástrahami tratě. V pátek jsme naposledy sjížděli řeku a spokojeni odjeli vlakem domů. Vodák jsme si užili a děkujeme všem učitelům a učitelkám, kteří nás tímto kurzem provedli.

Janstová, Bednář, Ponča – žáci deváté třídy

Video z vodáckého kurzu můžete shlédnout na youtube.com.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny