Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepubliková akce, která se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 6. do 13. října 2018 probíhá čtvrtý ročník se zaměřením na podmínky výroby bot v továrnách i sweatshopech indické Agry. Boty z těchto míst putují i do obchodů s obuví v České republice. Patří mezi ně například Deichmann, Rieker, Baťa nebo CCC.
Výstava probíhá v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce (7. října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost a jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou dodržována práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.
Na instalaci této výstavy v Žižkových sadech se podíleli žáci naší kuklenské školy spolu se studenty Gymnázia Boženy Němcové a Střední zdravotnické školy v Hradci Králové. Pokud si tento týden uděláte čas, zveme vás srdečně k její prohlídce.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny