Babiččin dvoreček

• Babiččin dvoreček

Náchodský zámeček vršku kulatého a Babiččin zoodvoreček se staly cílem výletu našich prvňáčků 3.června. Vyjížděli jsme z Hradce se značnými rozpaky a nejistotou, zda výlet nezrušit. Těžké naducané mraky a předpovědi meteorologů nevěstily nic dobrého. Mamky se bály a některé pro jistotu jely s námi. Sice jsme do Náchoda přijeli za deště, ale zámek nás schoval. Slečna průvodkyně nám příjemným způsobem ukázala a pověděla spoustu zajímavostí. A když jsme zámek opustili, bylo po dešti. Vypravili jsme se do Babiččina dvorečku, kde jsme nakrmili a pohladili si spoustu domácích zvířátek jako třeba housátko, telátko, jehňátko, malého čuníka. Mohli jsme vidět, jak pije od mámy kobyly hříbátko mléko. Ale úplně největší zážitek byla jízda na poníkovi. Sami jsme se na něho museli vyhoupnout a pak jsme ho za uzdu vedli asi 50 metrů. I když ze začátku měli někteří obavy, nakonec se odhodlali k jízdě všichni. Přijeli jsme zdraví a spokojení. A moc děkujeme všem rodičům, kteří nás doprovázeli a zpříjemnili nám náš výlet.