Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Ve středu 5. května naši školu navštívila známá česká spisovatelka Petra Braunová. Celý den trpělivě odpovídala na dotazy žáků a vyprávěla jim o svých knihách. Píše hlavně pro menší děti a mládež. Z jejích knih žáky asi nejvíce zaujala trilogie Borůvkové léto s Terezou, Terezománie a Princové nemyjou záchody. Protože se spisovatelka v těchto knihách snaží přiblížit teenagerům, používá v nich jejich mluvu a leckdy i detailně popisuje trapné situace, do kterých se výrostci často dostávají. Když nám proto předčítala ukázku z jejího posledně jmenovaného díla, nejedna tvář patřící puberťákovi se začervenala.
Dále vyprávěla o tom, jak vlastně takové vydání knihy probíhá. Ale nebylo to pouhé nudné povídání – oživovala ho vlastními historkami a bavila nás situacemi, do kterých se při psaní a posléze vydávání knížek dostala. Část hodiny věnovala také ilustracím. Žáci se dozvěděli, že autor sice rukopis napíše, vydavatelství ho vytiskne, ale do ilustrací už spisovatel mluvit nesmí. Naštěstí měla paní Braunová skoro vždy na ilustrátory štěstí. Ve společnosti této příjemné paní spisovatelky ale hodina, respektive čtyřicet pět minut uteklo velmi rychle a nás čekal návrat do světa sešitů a učení. Poděkovali jsme za zajímavou přednášku a slíbili, že si určitě alespoň jednu z jejích knih přečteme.

Barbora Mrázková, 8. A

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny