Exkurze do skanzenu

Dne 3. června se žáci třídy 5. B vypravili vlakem do Třebechovic pod Orebem a odtud pěšky do Podorlického skanzenu v Krňovicích. Měli možnost zde uvidět roubené historické stavby venkovského typu přenesené z původních míst podhůří Orlických hor i Královéhradecka. Shlédli i dobové vybavení staveb. Prohlédli si roubenou školu ze Všestar, špýchary, sušárnu na ovoce, kovárnu, zemědělskou usedlost, zvonici, areál „Polabského statku“ a nedokončenou rekonstrukci vodního mlýna. Ve skanzenu nechyběly ani ukázky dobových řemesel, strojů a nástrojů potřebných k životu předešlých generací. Velkou radost všem přinesla vlastnoruční výroba mýdla, které si pak odvezli domů jako suvenýr.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny