Jarní koncert ke Dni matek

Máme rádi naše koncerty v hale. Pokaždé je to velká výzva pro všechny zúčastněné. Již týdny předem děti s vyučujícími přemýšlejí, co do programu nabídnou, jakým způsobem tentokrát diváky potěší… Nadešel čtvrtek 6. května a všechna ta očekávání mají být v nejbližších hodinách naplněna. Rozhodli jsme se pro změnu napsat reportáž z celého dne, aby si i nezúčastněný čtenář dokázal představit… Je 7 hodin ráno a zvukař – pan školník začíná s pěti spolupracovníky z 9. tříd sestavovat aparaturu a tahat kabely. Stěhují se lavičky, přináší se elektrický klavír, připevňují se organizační pokyny na dveře haly, aby nikdo později nezdržoval režii zbytečnými dotazy. Kolem půl osmé přicházejí čtyři moderátoři z osmých a devátých tříd, čeká je dolaďování posledních detailů i případných změn a samozřejmě celodenní trénink paměti a orientace s mikrofonem v prostoru. Přesně v 8 „nabíhají“ paní učitelky výtvarné výchovy se svým žákovským týmem. Šplhá se po štaflích, přitloukají se a přišpendlují velké dekorace a za pár chvil bys „tělocvičnu“ nepoznal. Některým účinkujícím musí vyučující rovněž pomoci s výrobou kulis, aby se například švédské bedny proměnily v hroby do tanečního čísla.

Děti, hrající na nástroje, postupně přinášejí 14 kytar, které se předem ladí. Od 9 se už naplno zkouší, není žádné zpoždění, technici si dělají poznámky a trpělivě přinášejí a odnášejí židle, stojany na noty i mikrofony. Dopolední akustická zkouška trvá do půl jedné, konečně si i technika skočí na oběd, aby už ve 13.00 byla připravena začít s generální zkouškou. Pan ředitel povzbuzuje účinkující, přichází školka z Plačic…I při generálce musí drobnosti zůstat utajeny, například kostými či líčení. Tentokrát zazlobí i technika , a proto je zkouška o něco delší. Mezi 15. a 16. hodinou se účinkující převlékají, češou a upravují, paní učitelky i vychovatelky musí zabavit ty nejmenší. Netrpěliví rodiče už „stepují“ u dveří od půl čtvrté, aby si zabrali ta nejlepší místa k vyfotografování svých dětí nebo natočení videa. Objevuje se i dlouholetý spolupracovník školy, syn pana školníka. Přesto, že dnes písemně maturoval, našel si čas, aby kameroval. Diváci se usadili, narváno k prasknutí! Naše znělka!!!!

A pak už jste to všichni měli možnost vidět na vlastní oči. Snad vám fotografie tuhle prima atmosféru připomenou.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny