Malí archeologové ze 6.A

V pondělí 2.11. jsme vyrazili na exkurzi do Centra experimentální archeologie ve Všestarech. Jeli jsme vlakem, což bylo pro mnohé z nás poprvé. Poté, co jsme prošli polovinu Všestar, jsme došli k vesničce na kopci.

Pan průvodce nám vyprávěl o tehdejší době. Ukázal nám nástroje a výrobky, které jsou přesnými napodobeninami původních. Vše jsme si mohli i sami vyzkoušet, např. broušení zelené břidlice, mletí obilí, obdělávání políčka, sekání sekerou apod. Mezi budovami, které jsme navštívili, byla i tkalcovna a obytné domy, ale také různé dílny.

Za vesnicí se nacházel pravěký hřbitov, jemuž vévodila mohyla, patřící zřejmě nějakému boháči. Součástí vesnice bylo i místo kruhového tvaru sloužící k obřadům.

My jsme se velmi zasmáli s místním kocourem Pepou, který nás po celou dobu prohlídky vesničky doprovázel.

Nakonec jsme se šli podívat na krátké poučné filmy, které dokumentovaly stavbu vesničky a akce, které tam probíhaly.
Jan RUTSCH, Petr KULT

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny