Pasování malých čtenářů

Místní knihovna v Kuklenách je zase plná kouzel. Nahoře u půdy spí princezna, kolem ní samý střep. Kdo má tu odvahu, jít nahoru tmavou chodbou, střepy posbírat a poskládat tak, aby pominulo letité zakletí? Dokážou to naši prvňáci? Rozpaky panují, srdíčko nějak spěchá, ale nakonec to zvládají a poskládané střepy jim prozradí příběh o jedné osobě. Ta se při čtení knížky proměňovala v různé postavy. Jednou v rytíře, pak v mnicha, v princeznu a tak různě. To by přece chtěl každý!!! Jenže tohle štěstí mají jen ti, kteří umějí číst. Když prvňáček dokáže, že umí číst, vysvobozený rytíř je pasuje do stavu čtenářského a kouzlo proměňování začne fungovat. Co myslíte, našel se někdo, kdo nechtěl být rytířem pasován? Krásný den 7.červen.
Odměnou za vynaloženou námahu byla dětem předána knížka Jiřího Kahouna „Legrační dům“, kterou ilustroval Jiří Fixl. Tato akce je součástí projektu „Podpora čtenářské gramotnosti“ organizované Ústavem pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogickou knihovnou Komenského s podporou MŠMT.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny