Projekt – Velikonoce

Velikonoční prázdniny a Velikonoce – doba, na kterou se děti těší. Konečně je tu jaro. S oslavami Velikonoc je spojeno mnoho tradic a zvyků, na které bychom neměli zapomínat. Žáky 3. tříd v tomto období čekal projekt, při kterém se snažili seznámit alespoň s částí těchto obyčejů. Chystali si jarní dekorace, vysévali obilí a pozorovali, jak rychle rostliny rostou. Řešili úlohy spojené s nákupy potravin na svátky a následnou pomlázkovou koledou. Při besedě v knihovně se dozvěděli hodně zapomenutého o těchto křesťanských svátcích. Zkoušeli si i vyhledat některé informace na internetu, v anglickém jazyce jsme se seznamovali se zvyky jiných zemí a novou slovní zásobou. Pro všechny to byla první zkušenost s dlouhodobějším projektem.